ΠΡΩΤΟΠΟΡΟI

Σ.Ε. Ο.Α.Σ.Θ. 2005

Φιλικός αγώνας

Άνετη νίκη του Κισσού με 3-1

Στο φιλικό αγώνα που διεξήχθη την Τρίτη 21 Οκτωβρίου 2008 και ώρα 19:30' στο Δημοτικό γήπεδο του Ασβεστοχωρίου, οι Πρωτοπόροι ηττήθηκαν από τον Κισσό Χορτάτη με 3-1.Το παιχνίδι κύλισε ομαλά με την ομάδα του Χορτιάτη να έχει την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια και το σκορ θεωρείται δίκαιο.
Οι ομάδα του Ο.Α.Σ.Θ. προσπάθησε αλλά οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Κισσού ήταν πιο ενεργητικοί και περισσότερο αποτελεσματικοί και δεν άφησαν μεγάλα περιθώρια στους αντιπάλους.
Χαρακτηριστικό του αγώνα τα αδικαιολόγητα νεύρα ορισμένων εκατέρωθεν, που στιγμιαία χάλασαν την εικόνα του παιχνιδιού, αλλά τα επεισόδια δεν πήραν έκταση χάρι στη παρέμβαση των ψυχραιμότερων.
Το σκορ άνοιξε ο Κισσός και διπλασίασε τα τέρματα του σε σύντομο διάστημα στο α΄ημίχρονο για να μειώσουν οι Πρωτοπόροι σε 2-1 με τέρμα που πέτυχε ο ΜΠΑΛΤΑΣ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 3-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.
Τον αγώνα διαιτήτευσε με επιτυχία ο κ. Αλέξανδρος Ζουρνατζίδης.